KISACA AKFEN GYO

KISACA AKFEN GYO

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., (Akfen GYO) 25 Haziran 1997 tarihinde faaliyete geçen Aksel Turizm Yatırımları ve İşletmecilik A.Ş.’nin 2006 yılında gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştürülüp yeniden yapılandırılması ile kurulmuştur.

Akfen GYO’nun ana faaliyet konusu, gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmak, gayrimenkul portföyü oluşturmak ve geliştirmektir. Uzmanlık alanı orta sınıf otel projeleri geliştirmek ve inşa ettirmek olan Akfen GYO, Avrupa’nın en büyük uluslararası zincir otel işletmecisi olan Accor ile stratejik işbirliği kapsamında İbis ve Novotel markaları altında şehir oteli projeleri geliştirmektedir.

Akfen GYO operasyonda olan İstanbul’da İbis ve Novotel, Esenyurt’ta İbis, Ankara’da İbis, Eskişehir’de İbis, Trabzon’da Novotel, Kayseri’de İbis ve Novotel, Gaziantep’te İbis ve Novotel, Bursa’da İbis, Adana’da İbis, İzmir’de İbis Otel, Rusya Yaroslavl’da İbis, Rusya Samara’da İbis, Rusya Kaliningrad’da İbis, Rusya Moskova’da İbis, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde beş yıldızlı Merit Park Otel, Tuzla’da İbis ve Karaköy’de Novotel projeleri ile birlikte toplam 20 otellik bir portföye sahiptir.

7 milyon 532 bin 096* kişiyi ağırladık

Hayata geçirdiği üç ve dört yıldızlı otellerde, çağdaş şehir otelciliği anlayışının seçkin örneklerini yansıtan Şirket, inşa ettirdiği otelleri stratejik ortağı olan Accor’a uzun dönemli sözleşmelerle kiraya vererek düzenli ve öngörülebilir kira geliri sağlamak üzerine bir iş modeli oluşturmuştur.

Akfen GYO’nun yenilikçi bir yönetim anlayışıyla ele aldığı yurt içi yatırımları, Türk orta sınıfının gelişmesine paralel olarak artan turizm talebine ve Türk iş dünyasındaki mobiliteye bağlı olarak şekillenmektedir.

Net aktif değeri açısından Türkiye’nin önde gelen GYO’ları arasında yer alan Akfen GYO, dünya standartlarını hedefleyen projeleriyle sektördeki güvenilir ve öncü konumunu pekiştirmektedir.

Akfen GYO 11 Mayıs 2011 tarihinde halka açılmıştır ve bu tarihten itibaren “AKFGY” hisse kodu ile BIST‘te işlem görmektedir.

* 31 Aralık 2017 tarihinde güncellenmiştir.