2010 yılında İngiltere’de Surrey Üniversitesi İspanyolca İşletme Bölümü’nden mezun olan Pelin Akın ÖZALP, iş hayatına ilk olarak Madrid’de Deutsche Bank Finans departmanının Strateji bölümünde başladı. Türkiye’ye döndükten sonra TAV Havalimanları Holding bünyesinde çalışmaya başlayarak geleceğin yöneticisi olarak yetiştirilmek üzere MT Programına katıldı.

Şu anda, Akfen Holding Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi, IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği ve Akfen GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hâlihazırda DEİK İspanyol İş Konseyi’nde, DEİK İngiliz İş Konseyi’nde, DEİK İrlanda İş Konseyi’nde ve DEİK ABD İş Konseyi’nde farklı çalışma gruplarında yer alan Pelin Akın Özalp, aynı zamanda 1999 yılında Akfen Holding tarafından kurulan TİKAV’da (Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı) Mütevelli Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif çalışmalarda bulunmaktadır. Duke of Edinburgh International Award Türkiye Programı’nın Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Akın, London School of Economics’de (LSE) kurulan Çağdaş Türkiye Araştırmalar Kürsüsü’nde 2010 yılından bu yana Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Türkiye ve İngiltere arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel alandaki ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla 2011 yılında kurulan Tatlıdil Forumu’nun 2017 yılına kadar organizatörlüğünü üstlenen Pelin Akın Özalp’in TÜRKONFED, PODEM, TAİDER, TOBB Genç Girişimciler Danışma Kurulu üyelikleri bulunmaktadır. Pelin Akın Özalp aynı zamanda TİKAD ve YKKD Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca, 2015 yılında TÜSİAD Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği görevini de 2 sene TÜSİAD’ın en genç üye olarak tamamlamıştır.

Sertac Fuad Karaağoğlu profesyonel iş hayatına 1996 yılında Toprakbank’ta başladı. 2003 yılına kadar Kentbank ve Dışbank’da Kurumsal Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı portföy yöneticiliği yapan Karaağaoğlu, 2011 yılına kadar Fortisbank’da sırasıyla Şube Müdürü, İç Anadolu Bölgesi KOBİ Direktörü, Doğu Akdeniz Bölge Müdürü ve Krediler Direktörü olarak görevler üstlendi. 2011-2012 yılları arasında bu görevi TEB BNP Paribas’ta da sürdürdükten sonra sermaye piyasalarında çalışmaya başlamıştır. 2012-2016 yılları arasında Borsa İstanbul'da halka arzlar, tahvil ihraçları ve şirket satın almaları ile ilgili kurumsal finansman alanında Kotasyon ve Özel Pazar Grup Müdürü olarak çalışmış ve 2016 yılında Akfen ailesine katılmıştır. Halen Akfen GYO Genel Müdürlüğü görevini yürüten Karaağaoğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile Maltepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı mezunudur.

 

İstanbul Alman Lisesi ve ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Cüneyt Baltaoğlu profesyonel iş hayatına 1994 yılında yapımı Rusya’nın Tyumen şehrinde Gama İnşaat tarafından üstlenilen bir otel projesinde görev alarak başlamıştır. 1995-1998 yılları arasında Koray-Enka ortaklığı ile Moskova’da, sonrasında Koray İnşaat ile İstanbul’da emlak geliştirme/yatırım projelerinde çalışan Baltaoğlu, 1999-2001 yılları arasında Erasmus Üniversitesi - Rotterdam School of Management’ta MBA eğitimi almıştır. Bunu takiben çalışma hayatına Moskova’da Bertelsmann grup bünyesindeki Lycos-Europe genel müdürü olarak devam etmiş olup, 2007 yılından itibaren Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Rusya Yatırım Projeleri Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

1993 yılında Bilkent Üniversitesi, Turizm Otelcilik Bölümü’nden mezun olan Memduh Okyay Turan, profesyonel iş yaşamına Antalya Club Hotel Sera City&Resort ve Antalya Dedeman Convention’da başlamıştır. Turizm Bakanlığı Seyahat Acenteleri Enformasyon Belgesi sahibi olan Turan, daha sonra Mega Residence Hotel Front Office Management, Mega Residence Sales&Marketing bölümlerinde yöneticilik yapmıştır. St. Paul Tourism&Travel Agency ve Mersin Hotel Chain Group’ta Genel Müdürlük ve Genel Koordinatörlük görevlerinde bulunan Turan, daha sonraki yıllarda yine aynı gruba bağlı City Residence’da ve Kuşadası Mersin Beach Resort’ta Genel Koordinatörlük görevini yürütmüştür. 2005 yılında Akfen Ailesi’ne katılan Turan, 2008 yılından bu yana Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

1994 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olan Yusuf Anıl kariyerine 1988 yılında başlamış, 1995 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra 1996-2000 yılları arasında Tam Şirketler Grubunda Muhasebe ve Mali İşler Müdürlüğü görevini yapmış, 2000 ve 2004 yılları arasında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Bürosu faaliyetini devam ettirmiştir. 2004-2007 yılları arasında Borusan Holding’e bağlı Borusan Telekom A.Ş. ve diğer Teknoloji şirketlerinin Muhasebe Müdürlüğü görevini yürütmüş, 2008 yılı Şubat ayından itibaren de Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Muhasebe Müdürü olarak çalışan Anıl, 2018 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2001 yılında SMMM Belgesi ve 2014 yılında Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetçi Belgesi sahibidir.

2005 yılında Sakarya Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olan Aslı Canan Öcal profesyonel iş hayatına 2006 yılında Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ nda Muhasebe Uzmanı olarak başlamıştır. 2007 yılında Maltepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2010 yılında SMMM Belgesi almaya hak kazanmış ve Mali Müşavir olmuştur. 2014-2018 yılları arasında Muhasebe Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüş, 2018 yılında ise Muhasebe Müdürlüğü görevine getirilmiştir.

2010 yılında Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümünden mezun olan Ayşegül Yılmaz profesyonel iş yaşamına 2011 yılında Garanti Bankasında Operasyon Uzman Yrd. Olarak başlamıştır, 2013-2015 yıllarında Euro Menkul Değerler A.Ş.’de Takas Operasyon Uzmanı olarak çalışmış, 2015-2017 Ekspres Yat. Menkul Değ. A.Ş. ve 2017-2019 Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ de Takas Operasyon Kıdemli Uzmanı olarak devam etmiştir. 2019 yılı Mayıs ayından itibaren Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda  Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi ve Finans Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey3 ve Türev Araçlar Lisanslarına sahip olup, İstanbul Üniversitesi’nde Finans Yönetimi Yüksek Lisansı yapmaktadır.

Üst Yönetim
PELİN AKIN ÖZALP
1
PELİN AKIN ÖZALP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ
F. SERTAC KARAAĞAOĞLU
2
F. SERTAC KARAAĞAOĞLU
Genel Müdür
CÜNEYT BALTAOĞLU
3
CÜNEYT BALTAOĞLU
Rusya Projeleri Koordinatörü
MEMDUH OKYAY TURAN
4
MEMDUH OKYAY TURAN
Genel Müdür Yardımcısı - Operasyon
YUSUF ANIL
5
YUSUF ANIL
Genel Müdür Yardımcısı - Mali İşler
ASLI CANAN ÖCAL
6
ASLI CANAN ÖCAL
Muhasebe Müdürü
AYŞEGÜL YILMAZ
7
AYŞEGÜL YILMAZ
Yatırımcı İlişkileri Yön. Finans Uzmanı